Dziękujemy, za siłę, odwagę i determinację!

Cieszymy się, że jest z nami i mówi w imieniu kobiet, a jeszcze bardziej, że dostrzegają to i inni 🙂 Anita Kucharska-Dziedzic została WYRÓŻNIONA W PLEBISCYCIE „50 ŚMIAŁYCH 2021” REDAKCJI WYSOKICH OBCASÓW!
Od 22 lat prowadzi w Zielonej Górze nasze stowarzyszenie, które w tym czasie pomogło tysiącom kobiet doświadczającym przemocy zarówno w domu, jak i ze strony instytucji państwowych. Pilotowała projekt ustawy o zmianie definicji gwałtu, zajmowała się alimentami natychmiastowymi, angażowała się w wiele interwencji w konkretnych sprawach.
W polityce jest po to, by zmieniać rzeczywistość. Otwartym tekstem punktuje polskie absurdy i żąda zmian. – Skoro mogliśmy się nauczyć, że przed zakupem nie miętoli się bułek, to możemy się tym bardziej nauczyć, że ludzkie ciało nie jest bezpańskim towarem. A minister sprawiedliwości i jego współpracownicy mogliby się wreszcie nauczyć, że są od ochrony praw i wolności obywatelek i obywateli tego kraju – mówiła w rozmowie z „WO”.
Nominowana za bezkompromisowość, transparentność działań i mówienie w imieniu tysięcy kobiet, które po prostu mogą na nią liczyć.
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo!

You may also like