Wolontariat dla Ciebie

My wszystkie jesteśmy wolontariuszkami. Poświęcamy czas wolny na aktywność w BABIE. Możesz zostać członkinią/członkiem BABY, ale nie musisz. Ważne, że chcesz coś zrobić w BABIE, z BABĄ albo dla BABY. 
DSC_9109-Edit-EditZespół wolontariuszek BABY – osób pierwszego kontaktu: Ola, Zenona, Aleksandra, Wiesława, Daria, Bozena, Monika, Dominika, Krystyna, Anna. (zdjęcie Anna Olszewska – Fotografia)

Jesteś prawniczką/prawnikiem lub psycholożką/psychologiem?

Jako, że od początku naszej działalności BABA świadczy bezpłatną pomoc i poradnictwo swoim beneficjentom, poszukujemy osób z kwalifikacjami i umiejętnościami interpersonalnymi koniecznymi do pracy z osobami niejednokrotnie skrzywdzonymi, straumatyzowanymi i zdarza się, tzw. – trudnymi. Mieszkasz na terenie województwa lubuskiego? Znajdziemy dla Ciebie miejsce, byś mogła/mógł przyjmować i pomagać naszym beneficjentom pod szyldem BABY. Jeśli nie mieszkasz w naszym województwie – możesz pomagać za pośrednictwem Internetu – odpowiadać na pytania przesyłane na nasza pocztę e-mail.

[audio:http://babazg.home.pl/autoinstalator/wordpress/wp-content/uploads/2011/09/radio_zachod_10-baborem2.mp3|titles=Prawniczka Agata Trond-Grzesiak o pracy dla BABY (Radio Zachód 10.03.2011)]

Masz inne kwalifikacje?

BABA prowadzi szeroką działalność, dopasowujemy się zarówno do potrzeb i oczekiwań naszych beneficjentów, jak i możliwości, które stwarzają nam nasze członkinie, współpracowniczki, wolontariuszki (członkowie, współpracownicy, wolontariusze). Liczy się chęć i pomysł. Mamy możliwości logistyczne, by stworzyć Ci przyjazne miejsce pracy i działalności na rzecz innych. Chcesz kobiety wspomóc, wesprzeć, przeszkolić, zrobić kurs, zajęcia, grupę samopomocową. Przyjdź do nas, mamy miejsce, przyjazną atmosferę, kontakty i możliwość dotarcia do wielu kobiet. Możesz u nas rozwinąć skrzydła, a przy okazji zrobić coś pożytecznego dla innych.

Masz mało czasu, ale chcesz coś zrobić od czasu do czasu?

Nie musisz wiązać się z nami na całe życie, nawet na rok czy dłużej. Jeśli chcesz być wolontariuszem miesiąc – ubezpieczymy cię, będziesz wolontariuszem dłużej, jesteś ubezpieczona/ubezpieczony z mocy ustawy o wolontariacie i organizacjach pożytku publicznego. Chcesz coś zrobić jednorazowo, także dlatego, żeby się wykazać, czy zdobyć nowe doświadczenie? Zapraszamy. Myślisz o jakiejś akcji czy tzw. evencie, jeśli tylko Twój pomysł mieści się w naszych celach statutowych, przyjdź i zorganizuj.

Nie masz jeszcze żadnego pomysłu, ale chcesz Coś zrobić?

W BABIE jest ogrom pracy dla wszystkich chętnych. Od prac typowo biurowych, administracyjnych, organizacyjnych po wsparcie naszych specjalistów i innych wolontariuszy pracujących w BABIE. Każdemu specjaliście towarzyszy podczas dyżuru wolontariusz, nikogo nie zostawiamy samego podczas jego pracy na rzecz innych czy dla innych. Sama Twoja obecność będzie dla nas wsparciem w naszej działalności. Każdy wolontariusz, bez względu na jego kwalifikacje, jest dla nas tak samo cenny. Do mozolnej codziennej pracy najtrudniej znaleźć chętne osoby. Czekamy na Ciebie.

Uczysz się lub studiujesz?

Możesz połączyć pracę wolontariacką ze zdobywaniem zaliczeń i odbywaniem praktyk. Każdy wolontariusz w BABIE ma swojego indywidualnego opiekuna, osobę doświadczoną i przeszkoloną, zwykle z doświadczeniem pedagogicznym i akademickim. U nas jest jedna, generalna zasada – naprawdę musisz się u nas czegoś nauczyć i naprawdę musisz zdobyć doświadczenie. Możesz u nas odbyć staż, choć nie zdobędziesz u nas etatu (bo w BABIE nikt nie ma etatu).

[audio:http://babazg.home.pl/autoinstalator/wordpress/wp-content/uploads/2011/09/radio_zachod_wolont_szkolenia2.mp3|titles=Prezeska BABY o szkoleniach (Radio Zachod 10.03.2011)]

wolontariatJak widać, wolontariuszki mogą też rozwijać się artystycznie!