Uwaga – dyskryminacja i cyberprzemoc

Rozwój technologiczny nie idzie w parze z rozwojem kompetencji społecznych, z dojrzałością psychologiczną, z szacunkiem dla człowieka i ludzkich wartości. Dostęp do komputera, telefonu komórkowego, mnóstwa aplikacji i Internetu nie oznacza, że osoby korzystające z owych rozwiązań i udogodnień będą wykorzystywały możliwości technologiczne z pożytkiem dla siebie i innych. Źli ludzie wykorzystują dobre rzeczy w zły sposób, głupi ludzie wykorzystują mądre rozwiązania w głupi sposób.

Oddajemy w Państwa ręce nasz krótki poradnik prawno-psychologiczny wyjaśniający podstawowe kwestie związane z zagrożeniem przemocą i przestępstwami motywowanymi nienawiścią. Informujemy, jak ścigać sprawców, jak wesprzeć osoby pokrzywdzone, jak reagować. Poradnik adresujemy przede wszystkim do młodzieży, ale też osób, które widząc przemoc, mogłyby zareagować, ale nie wiedzą, jak. Prosimy kliknąć w poradnik – otworzy sie jego treść, można też kliknąć w link.

Osoby zainteresowane bezpłatną pomocą prawną, psychologiczną i psychoterapeutyczną zapraszamy także do BABY po bezpłatną pomoc. 

Dziękujemy Fundacji Batorego, która sfinansowała powstanie niniejszego poradnika oraz finansuje nasze porady prawne i psychologiczne dla mieszkańców województwa lubuskiego. 

 

 

 

 

 

 

Natomiast dzięki dotacji Miasta Zielona Góra wydrukowałyśmy ulotkę dla dzieci i młodzieży o cyberprzemocy. Zapraszamy do pobierania ze strony i korzystania z materiałów już przez nas wydrukowanych w wersji papierowej.