Remontujemy BABĘ

Po niemal dwu latach zmagań z miastem Zielona Góra o godne warunki, zdecydowałyśmy się wynająć lokal na rynku komercyjnym – 180 m² w ścisłym centrum miasta, ze świetnym adresem: Stary Rynek 17 (choć wejście jest od strony ul. Lisowskiego) i widokiem na ratuszową wieżę z okien.

Wynegocjowałyśmy umowę najmu na 10 lat i zobowiązałyśmy się do pokrycia kosztów generalnego remontu. Choć zabrakło wsparcia ze strony lokalnych polityków, przedsiębiorcy i obywatele nie pozostają obojętni na nasze prośby. Wyremontowano nam dach, skuto tynki i odgrzybiono dwa pomieszczenia, po czym je otynkowano i pomalowano. Pomalowałyśmy same klatkę schodową i korytarz, wyłożyłyśmy darowane wykładziny, wymieniłyśmy cześć drzwi, umeblowałyśmy 3 pokoje. Firma LUG SA zafundowała nam i zamontowała profesjonalne oświetlenie biurowe. Zamontowałyśmy ogrzewacz wody i nowe krany w łazienkach. Wywiesiłyśmy nawet podarowane nam przez AMS zwycięskie plakaty w konkursie „Skłodowska-Curie była kobietą”. Na zewnątrz wiszą dwie nowe tablice oraz szyld na wysięgniku. Na naszym poddaszu pozostają do otynkowania 3 sufity, do pomalowania 3 pomieszczenia – 2 z nich do wyposażenia. Szukamy sponsora okien oraz wolontariuszy do ułożenia darowanych nam płytek gresowych na schody i korytarz. Przed nami także remont 2 pomieszczeń na parterze przeznaczonych na spotkania dla inwalidów i rodziców z wózkami, żeby nie nosić dzieciaczków na drugie piętro.

Zawiedzione brakiem wsparcie ze strony miasta pragniemy w tym miejscu tym serdeczniej podziękować firmom i mieszkańcom, którzy nam pomogli.

Ten remont jest dowodem na to, że okrzepłyśmy jako instytucja, że jesteśmy postrzegane nie tylko jako stowarzyszenie, ale solidna „firma”, której warto pomagać i w którą warto inwestować.

PSS „Społem” naprawiło dach, LUG S.A. zafundowało i zamontowało lampy, WENA przekazała wykładziny, PGNiG i MOPS podarowało używane meble. Kronopol  podarował panele podłogowe. Darczyńcy przekazali nam farby, grunty, tynki, płytki ścienne i podłogowe, wentylator, stoły, krzesła, kanapy, biurka itp, itd.