One Billion Rising/Nazywam się Miliard w Zielonej Górze: Taneczny protest przeciwko przemocy!

Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA wraz z Instytutem Równości zapraszają wszystkie kobiety, dziewczyny, mężczyzn oraz chłopaków do udziału w 13 odsłonie One Billion Rising po polsku „Nazywam się Miliard”.

Zielonogórska odsłona wydarzenia odbędzie się 14 LUTEGO o godz. 16:00 na Placu przed Ratuszem w Zielonej Górze. Zbiórka o 15:45. Umiejętności taneczne nie są tego dnia ważne. Ważne są za to intencje z jakimi przyjdziecie, a także Wasza obecność i pozytywna energia! Zachęcamy do zabrania ze sobą czegoś różowego! Niech połączy nas kolor i taniec!

HASŁO AKCJI: Tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt. Nagłaśniać będziemy potrzebę zmiany definicji gwałtu w prawie polskim i będziemy to robić do skutku!

Taniec poprowadzi dla nas Julia Pencakowska – członkini Zarządu Instytutu Równości oraz Agnieszka Janeczek – instruktorka zumby i grupa Zumbobestie z Zawady.

One Billion Rising to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011 r. przez Eve Ensler – amerykańską feministkę i aktywistkę antyprzemocową, która po fali brutalnych gwałtów, jakie miały miejsce w USA powiedziała głośne DOŚĆ „zamiataniu pod dywan” aktów przemocy wobec kobiet. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu jaką jest przemoc seksualna wobec kobiet oraz na pokazaniu ofiarom przemocy, że mogą liczyć na wsparcie.

Formę protestu stanowi TANIEC… Dlaczego? Bo to właśnie w tańcu mamy kontrolę na swoimi ciałami. To właśnie w tańcu czujemy się w pełni wolne i niezależne. I w końcu to właśnie poprzez taniec możemy wyrazić szeroki wachlarz emocji – od radości i szczęścia po złość, agresję, smutek czy niemoc. A taniec w grupie daje poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty.

Dołącz do nas 14 lutego 2024 roku, zatańczmy wspólnie o godz. 16:00!

 

You may also like