Bezpłatne porady dla mieszkańców miasta Zielona Góra

Ze statystyk policyjnych wynika, że blisko 70% sprawców podczas interwencji domowych w związku z przemocą, znajduje się pod wpływem alkoholu. Alkohol likwiduje smutek, rozluźnia, zniekształca obraz rzeczywistości, oszukuje. Człowiek pod wpływem alkoholu może wykonywać czynności, których nigdy by się nie dopuścił w stanie trzeźwości – awanturować się, stosować przemoc fizyczną, wdawać się w bójki, stawać się agresywny, podejmować nieprzemyślane decyzje finansowe. Spożywany alkohol małymi krokami przejmuje wolną wolę jednostki, przynosząc na krótką chwilę beztroski świat……
W ten sposób człowiek nie tylko zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, ale także przestaje logicznie myśleć. Jest to szczególnie niebezpieczne w sytuacji, kiedy w życiu pojawiają się konflikty w rodzinie, kłopoty w pracy, w szkole itp. W ten sposób można bowiem ulec złudzeniu, że po wypiciu alkoholu wszystko będzie dobrze.
A uwierzcie nam nie będzie dobrze… Aż 76% kobiet doświadczających przemocy w rodzinie wskazuje, że ich partnerzy – sprawcy przemocy, nadużywają alkoholu.
PAMIĘTAJ! PRZEMOCY nic nie tłumaczy i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jej stosowania, dlatego wszelkie działania prowadzące do zaprzestania lub chociażby ograniczenia zachowań przemocowych są tak ważne.
Przemoc domowa jest rozwijającym się i trwającym procesem. Pozwól sobie pomóc i zadzwoń do nas! Oferujemy porady prawne i psychologiczne dla mieszkańców Miasta Zielona Góra. W ramach projektu współfinansowanego przez nasze miasto oferujemy wsparcie – dla rodzin dotkniętych przemocą spowodowaną przede wszystkim nadużywaniem alkoholu i innych środków odurzających. Dyżury pełnią osoby pierwszego kontaktu. Wystarczy zadzwonić do nas na jeden z naszych numerów: 68 454 92 32, 692 064 061 i umówić się.

You may also like