16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć startuje

Dzisiaj starujemy z kampanią i odliczamy #16DniPrzeciwPrzemocy. „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć” to międzynarodowa kampania, organizowana przez Center for Women’s Global Leadership i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Wybrano dni pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.

Nasze Stowarzyszenie, jak co roku włącza się w tę kampanię. Po raz kolejny podejmujmy wiele działań bo to ważny dla nas okres, chcemy w tym roku zwrócić szczególną uwagę na problem poruszany w kampanii „Bezpieczni od przemocy seksualnej” współfinansowanej przez Miasto Zielona Góra a także w kampanii #IWasRaped #TylkoTakOznaczaZgode
Widziałyście już nasze billboardy? Co myślicie o takiej kampanii?

W ramach kampanii „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć” zapraszamy również na dyżury pracowników MOPS podejmujących czynności służbowe w ramach Procedury „Niebieskie Karty”. Dyżury odbędą się 01.12.2022 r. i 08.12.2022 r. w godz. 12.00-13.00.

Przypominamy również, że w ramach projektu „Z BABĄ PRZECIW PRZEMOCY” mieszkańcy województwa lubuskiego mogą skorzystać z pomocy – bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych w ośrodkach pomocy społecznej w miejscowościach tj. Jasień, Krosno Odrzańskie, Nowa Sól, Sulęcin, Szprotawa, Żary.
Projekt „Z BABĄ PRZECIW PRZEMOCY” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

You may also like