Zapraszamy na 11 odsłonę One Billion Rising

Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA wraz z Instytutem Równości zapraszają wszystkie kobiety, dziewczyny, mężczyzn oraz chłopaków do udziału w 11 odsłonie One Billion Rising (po polsku „Nazywam się Miliard”).
One Billion Rising to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011r. przez Eve Ensler – amerykańską feministkę i aktywistkę antyprzemocową, która po fali brutalnych gwałtów, jakie miały miejsce w USA powiedziała głośne DOŚĆ „zamiataniu pod dywan” aktów przemocy wobec kobiet.
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu jaką jest przemoc seksualna wobec kobiet oraz na pokazaniu ofiarom przemocy, że mogą liczyć na wsparcie.
Formę protestu stanowi TANIEC…Dlaczego? Bo to właśnie w tańcu mamy kontrolę na swoimi ciałami. To właśnie w tańcu czujemy się w pełni wolni i niezależni. I w końcu to właśnie poprzez taniec możemy wyrazić szeroki wachlarz emocji – od radości i szczęścia po złość, agresję, smutek czy niemoc.
Zielonogórska odsłona wydarzenia odbędzie się 14 LUTEGO o godz. 16:30. Zachęcamy jednak aby przybyć kwadrans wcześniej. Miejsce zbiórki: Zielona Góra, Plac Bohaterów
Pamiętajcie, że umiejętności taneczne nie są tego dnia ważne. Ważne są za to intencje z jakimi przychodzicie, a także Wasza obecność i pozytywna energia 🙂
Przypominamy, że i my oferujemy wsparcie w ramach projektu Babska interwencja w obronie ludzkich praw kobiet.  Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

You may also like