Zapraszamy na warsztaty WenDo

WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo uczy, co zrobić, by w ogóle nie dopuścić do przemocy. Jednocześnie uczy współpracy i solidarności w grupie, pomagania sobie nawzajem. To warsztaty, dzięki którym dziewczęta poczują się bezpieczniej na ulicy i w szkole. WenDo nie jest sztuką walki, uczy, jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić. Nie ma znaczenia, czy osoby uczestniczące są wysportowane, czy nie. Bez względu na siłę fizyczną, każda dziewczyna jest się w stanie obronić. Zajęcia prowadzone są w małych, maksymalnie 16 -osobowych grupach warsztatowych. Warsztat trwa 12 godzin i prowadzony jest zawsze przez dwie certyfikowane trenerki, które ukończyły trzyletni kurs prowadzenia zajęć metodą WenDo.

Warsztat dla kobiet:
7-8 listopada 2009, godziny 10-16 , przedszkole Ślimaczek” w Zielonej Górze, ul. Elektronowa 4, odpłatność 10 zł za cały 12-godzinny kurs.

Warsztat dla dziewcząt:
23,24,25 listopada 2009, godziny 16-20
, przedszkole Ślimaczek” w Zielonej Górze, ul. Elektronowa 4, odpłatność 10 zł za cały 12-godzinny kurs. Wymagana pisemna zgoda rodziców.

Zapisy w BABIE, telefonicznie lub mailowo.

You may also like