Z Babą przeciw Przemocy

2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzony był Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Mahatmy Gandhi twierdził, że:

„Oko za oko” czyni wszystkich ślepymi.
Jest wiele spraw, za które jestem gotów oddać życie, ale nie ma takich, za które byłbym gotów zabić.

Pamiętajmy w każdy dzień roku o ofiarach przemocy, nie bądźmy biernymi obserwatorami i wspierajmy tych, którzy tego potrzebują. Pamiętajmy, że słowa też ranią.
Przypominamy wszystkim zmagającym się z okrucieństwem przemocy, że trwa nasz projekt „Z BABĄ – PRZECIW PRZEMOCY!”.

W ramach projektu udzielamy pomocy prawnej 300 i psychologicznej 200 osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie w 6 powiatach woj. lubuskiego w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej – będących naszymi partnerami w projekcie.

Do 31.08.2022 r. nasze prawniczki przeprowadziły 188,5 h poradnictwa prawnego dla 71 osób, a nasze psycholożki 180,5 h dla 114 osób.

Miejscowości w których w ośrodkach OPS możecie szukać naszej pomocy to:
– Jasień
– Krosno Odrzańskie
– Nowa Sól
– Sulęcin
– Szprotawa
– Żary

Projekt dodatkowo przewiduje przeszkolenie i superwizję dla 96 pracowników lokalnych OPS. Będą to pracownicy OPS, członkowie Zespołów interdyscyplinarnych i Grup Roboczych z jednostek partnerskich, ale oczywiście nie zamykamy się na pracowników OPS z ościennych powiatów. Pierwsze superwizje i szkolenia za nami.

Projekt trwa do 31.10.2023 r.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

You may also like