Europejski Kongres Kobiet

Kolejny aktywny weekend za nami. Tym razem w sobotę byłyśmy w Toruniu na Europejskim Kongresie Kobiet❤❤❤ Data kongresu: 22 października nie jest bez znaczenia. Kongres zorganizowano w drugą rocznicę wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny. Z polskiego prawa wykreślono wtedy możliwość dokonywania aborcji ze względu na nieuleczalną wadę płodu, Trybunał uznał za niezgodną z konstytucją możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu.
Na kongresie poruszano między innymi sprawy dotyczące przerywania ciąży, definicji gwałtu, sytuacji kobiet na Ukrainie. Odbyła się debata pt. Płacz, krzyk, krew, mord, gwałt, czyli wojna w Ukrainie – co powinnyśmy zrobić dla ukraińskich kobiet? z udziałem naszej szefowej BABY Anita Kucharska-Dziedzic – posłanka na Sejm RP. W wydarzeniu wzięły też udział m.in. Jolanta Kwaśniewska.
Były z nami również waleczne Ukrainki ❤❤❤ – radna z Połtawy Vlada Sniwak i działaczka ze Lwowa Irina Trokhym. Podkreślały, że ich kraj jest symbolem walki, stawiania oporu rosyjskiemu totalitaryzmowi i imperializmowi, ale na pewno Ukraińcy odniosą zwycięstwo.
W tygodniu również nie odpuszczamy – przypominamy, że w ramach projektu „Z BABĄ PRZECIW PRZEMOCY” oferujemy bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla mieszkanek/mieszkańców województwa lubuskiego, a także że trwają szkolenia dla POMAGACZY. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu! Więcej

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

You may also like