To był dobry rok…

Tak , to był dobry rok… Przy tych wszystkich problemach, przeszukaniach, kontrolach, braku jakichkolwiek dotacji ze źródeł rządowych, to był jednak naprawdę dobry rok. Zaskoczył nas ogromem życzliwości i zainteresowania doznanym ze strony Zielonogórzanek i Zielonogórzan, Lubuszanek i Lubuszan, Polek i Polaków, ludzi z całego świata, nie tylko Polonii. Okazane nam wsparcie i solidarność przekroczyły nasze najśmielsze, nie tylko oczekiwania, ale nawet marzenia. Dziękujemy  za gesty wsparcia, które nas onieśmieliły swoją skalą. Dziekujemy Pani Magdalenie Kicińskiej, która otrzymaną nagrodę Grand Press 2017 przekazała BABIE. Dziękujemy dziennikarkom Magdzie Mołek, Ewie Rogali, Dorocie Wellman, dziesiątkom informujących o naszych działaniach, mimo ograniczeń wolności słowa. Dziękujemy ikonom polskiego feminizmu – profesorkom Marii Janion, Magdzie Środzie, Monice Płatek, Ewie Woydyłło-Osiatyńskiej, dziękujemy Rzecznikowi Praw Obywatelskich i jego Zastępczyni doktorom Adamowi Bodnarowi i Sylwii Spurek, dziękujemy Fundacji Batorego, Fundacji Helsińskiej, Polskiemu Towarzystwu Prawa Antydyskryminacyjnego, Kongresowi Kobiet, Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Centrum Praw Kobiet, dziękujemy prawnikom reprezentującym nas pro bono i prawnikom z OIRP pro bono pomagającym naszym beneficjentkom i beneficjentom. Dziękujemy setkom kobiet i mężczyzn, aktywistkom i aktywistom organizacji pozarządowych w całej Polsce, którzy wykazali się odwagą i solidarnością, dziękujemy Bognie Czałczyńskiej, Danucie Wawrowskiej, Joannie Piotrowskiej, Renacie Durdzie i Marcie Lempart, siostrom z Kongresu Kobiet z Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Słupska, Łodzi, Brukseli, Berlina, Londynu i wielu, wielu innym. Bez Was rzuciłybyśmy tę robotę i wróciły do garów. 

To był dobry rok, bo nadal przychodzą wolontariuszki i wolontariusze świadczący fachową pomoc potrzebującym i Ci zgłaszajacy się do mało inspirujacej pracy na rzecz BABY, a więc np. do pomagania nam w sprzątaniu czy rozwożeniu ulotek i broszurek. Nadal ufają nam beneficjentki i beneficjenci, mimo, że dane kilku tysiecy osób, którym pomogłyśmy, trafiły w ręce biegłych z Poznania szukających nieprawidłowości w pracy urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości poprzedniej  ekipy. Nadal wspierają nas samorządy lokalne – zielonogórski  i lubuski, cieszymy się, że dostrzegają naszą pracę i że dobro obywateli jest dla nich ważniejsze niż koniunktura polityczna. Dziękujemy obywatelkom i obywatelom, bo drzwi do BABY wciąż się nie zamykają. Dziękujemy, że nadal jesteście z nami, bo my jesteśmy dla Was.

Dziękujemy naszym dobroczyńcom, bo dzięki Waszym darowiznom mamy na czynsz i bieżące potrzeby. Dzięki Waszym darowiznom działamy i publikujemy. Dziękujemy Wam wszystkim serdecznie. Wiedzcie, że płakałyśmy w tym roku wiele razy – ale ze wzruszenia i wdzięczności.  

Wiosna musi w końcu nadejść. W stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce będziemy nadal solidarne, silne i zdeterminowane. I spokojne, bo wiemy, że jesteśmy warte równego traktowania a pełnia praw kobiet nam się po prostu należy. Wszystkim. I osiągniemy to wspólnie. I szybciej, niż nam to się wydaje. To nie są sny i marzenia o świecie wolnym od przemocy i dyskryminacji, o Polsce przyjaznej Polkom, to właśnie dziejąca się na naszych oczach i za naszą sprawą – wielka zmiana. 2018 to będzie rok kobiet, a potem będą kolejne lata kobiet. Nas wszystkich. Zmierzamy do lepszego świata. Razem. Solidarność siłą kobiet!
BABY

You may also like