Molestowanie seksualne i mobbing

grupa ponad podziałamiMolestowanie seksualne i mobbing w miejscu pracy, mimo że ujęte w kodeksach, nadal są poważnym problemem, trudnym do udowodnienia i ścigania. Także w Zielonej Górze. Wybory samorządowe są świetną okazją, by kandydaci na osoby kształtujące miejsce polityki zadeklarowały swoje zaangażowanie na rzecz maksymalnego zniwelowania zjawisk w instytucjach podległych samorządowi lokalnemu.

6 marca o godzinie 10:00 odbyło się w BABIE spotkanie przedstawicieli zielonogórskich komitetów wyborczych, którym sprawa bezpieczeństwa i godności pracownic i pracowników leży na sercu i jest jednym z priorytetów. Deklaracje naszej współpracy przyjęli  kandydaci na urząd prezydenta Zielonej Góry Jolanta Danielak i Rafał Nieżurbida (Panu Rafałowi Niezurbidzie dziękujemy za kwiaty). Naszą grupę tworzą także kandydatki w wyborach z prawie wszystkich komitetów wyborczych: na zdjęciu od lewej panie Bożena Mania (SLD), Jadwiga Błoch (PSL), Bożena Ronowicz (PiS), Aleksandra Mrozek (PSL) (szefowa BABY, Rafał Nieżurbida – PSL), Ewa Kostrzewska (PSL), Joanna Sieńczak (PO). Naszą grupę ponad podziałami współtworzą także nieobecne na zdjeciu panie: Jolanta Danielak (SLD), Mirosława Dulat (PO), Bogumiła Husak (SLD), Elżbieta Kaźmierska (PO), Barbara Kukulska, (SLD), Agnieszka Opalińska (Lepsza Zielona Góra), Agnieszka Siarkiewicz (PO).  Czekamy na kolejne oficjalne potwierdzenia od kolejnych osób. Bardzo nas cieszy, że podziały polityczne są nieważne w obliczu problemu przemocy wobec osób słabszych i mających ograniczone mozliwości obrony przed mobbingiem i molestowaniem. Przedstawimy poniżej przygotowany przez prowadzony przez nas Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zbiór zasad, które powinny pojawić w każdym miejscu pracy tak, aby pracownice i pracownicy czuli się bezpiecznie.
Pod linkiem nasza deklaracja. Kliknij
a tu link do latanika wyborczego – Gazety Wyborczej i odpowiedzi kandydatek i kandydatów w rzeczonej sprawie: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/56,115204,17530818,Pracownik_skarzy_sie_na_mobbing__Co_na_to_kandydat.html

 

You may also like