TAK dla kobiet

Sylwia Chutnik namawia do podpisu
Trzy kolejne weekendy 19-20 i 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia to Ogólnopolskie Dni Zbierania Podpisów pod Projektem Ustawy „Tak dla Kobiet”. Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy chętnych do zbierania podpisów. Czekamy na meila: baba@baba.org.pl lub telefon; (68) 4571045

O tym, że Polska nie jest krajem wolności obywatelskich, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie każdy wie, że poprzez zebranie 100 tys. podpisów ludzie mogą wpłynąć na zmianę ustaw. Taki proces zwany jest „Inicjatywą obywatelską”, a jego najnowszą odsłoną jest „TAK dla kobiet – masz prawo do decyzji”. Jest to projekt nowej ustawy o świadomym rodzicielstwie i innych prawach reprodukcyjnych. Zakłada on nastepujące zmiany w polskim prawie:

  • prawo do samostanowienia w dziedzinie rozrodczości i świadomego decydowania o rodzicielstwie
  • dofinansowanie środków antykoncepcyjnych i medycznych procedur wspomagania prokreacji
  • pełną opiekę zdrowotną i pomoc materialną dla kobiet w ciąży oraz pełną informację o przysługujących im  prawach
  • zmniejszenie dyskryminacji kobiet, które chcą prowadzić świadome i bezpieczne życie seksualne
  • edukację seksualną dostosowaną do wieku, dzięki czemu zmniejszy się liczba niechcianych ciąż oraz zachorowań na raka  wśród kobiet.

Pełny projekt ustawy jest dostępny tutaj:

http://takdlakobiet.pl/wp-content/uploads/2011/07/ustawa-z-uzasadnieniem.pdf

Jeśli uważasz, że pomysł jest dobry, możesz złożyć podpis pod projektem ustawy. Wystarczy ściągnąć formularz  do zbierania podpisów (ze strony www.takdlakobiet.pl ), złożyć podpis lub zebrać kilka podpisów i przed 15 grudnia 2011 wysłać formularz do centrali na adres:

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, ul. Gałczyńskiego 7/6, 00-362 Warszawa

FormularzTakDlaKobiet.doc (wersja MS Word) http://takdlakobiet.pl/wp-content/uploads/2011/08/formularz-do-zbierania-podpisow_tak-dla-kobiet02.doc

FormularzTakDlaKobiet.pdf  (wersja PDF) http://takdlakobiet.pl/wp-content/uploads/2011/08/formularz-do-zbierania-podpisow_tak-dla-kobiet02.pdf

Termin jest do 15 grudnia, bo 15 września 2011 Marszałek Sejmu RP, na wniosek obywateli, zarejestrował Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla kobiet”. Prawo stanowi, że od daty rejestracji komitetu Polacy mają trzy miesiące na zebranie 100 tys. Podpisów, by wzięto ich na poważnie.

Jeśli jesteście zainteresowani przyłączeniem się do akcji zbierania podpisów, możecie skontaktować się z organizatorami akcji w Twojej okolicy http://takdlakobiet.pl/zaangazuj-sie/ lub jeśli takich nie ma, możecie pisać  na e-mail kontakt@takldlakobiet.pl lub kontaktować się telefonicznie.

You may also like