WenDo w BABIE

15 i 16 lipca br. odbył się u nas w Stowarzyszeniu darmowy
KURS SAMOOBRONY KOBIET WenDo.
Skorzystać mogła każda mieszkanka Zielonej Góry. Kurs był realizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Zielonej Góry.
WenDo to metoda nauki samoobrony i budowania asertywnej postawy dla dziewcząt i kobiet, która powstała na przełomie lat 60-tych i 70 –tych w Kanadzie, do Polski zawitała w 2001 roku.
,,WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet” (od angielskiego „women” i japońskiego „-dō”).
Jest to metoda opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy elementy asertywności, samoobrony psychicznej i fizycznej. Podczas warsztatów kobiety i dziewczęta uczą się jak skutecznie dbać o siebie, jak reagować na różne formy przekraczania swoich granic, na przemoc psychiczną i fizyczną.”

WenDo uczy wyznaczania i ochrony własnych granic. Nie jest to sztuka walki. Podczas zajęć instruktorka nie uczy jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia – jak skutecznie się obronić.

WenDo to świetna metoda, którą warto rozpowszechniać w ramach profilaktyki przeciw przemocy.

Warsztat WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, w szkole – przestać czuć się bezbronną. Uczy, jak reagować na przemoc. Dzięki niej możemy poczuć pewność siebie. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, walczyć z poczuciem winy i wstydu. Pomaga w budowaniu ciałopozytywności.

Źródło fot. https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/dziewczyna-zasila-projekt-martwej-natury_17118632.htm

WenDo

You may also like