Z BABĄ – PRZECIW PRZEMOCY!

Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA wystartowało z kolejnym projektem pt. „Z BABĄ – PRZECIWKO PRZEMOCY!”. Jak to MY chcemy i lubimy pomagać, więc cieszymy się, że możemy zwiększyć zakres naszej pomocy.

W ramach projektu udzielimy pomocy prawnej 300 i psychologicznej 200 osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie w 6 powiatach woj. lubuskiego w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej – będących naszymi partnerami w projekcie.

Projekt dodatkowo przewiduje przeszkolenie i superwizję dla 96 pracowników lokalnych OPS. Będą to pracownicy OPS, członkowie Zespołów interdyscyplinarnych i Grup Roboczych z jednostek partnerskich, ale oczywiście nie zamykamy się na pracowników OPS z ościennych powiatów. Szkolenia będą dostosowane do zdiagnozowanych potrzeb i życzeń pracowników socjalnych. Zarówno one, jak i superwizje wzmocnią kompetencje i skuteczność instytucji samorządowych w pracy na rzecz mieszkańców – ofiar przemocy w rodzinie.

W ramach tego projektu będziemy Was wspierać przez 24 miesiące do 31 października 2023 roku.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

You may also like