One Billion Rising 2016

nazywamsiemilirad_zielonagoraW 2011 roku Eve Ensler, pisarka i działaczka feministyczna po fali gwałtów w USA napisała: "Mam dość mówienia o gwałcie pięknymi słówkami. To trwało zbyt długo; byłyśmy zbyt wyrozumiałe. To nasza kolej, by GWAŁTOWNIE domagać się uwagi, w każdej szkole, w parku, w radiu, w telewizji, domu, biurze, fabryce, obozie dla uchodźców, bazie wojskowej, szatni, nocnym klubie, alejce, sali sądowej, ONZ. Ludzie muszą – raz na zawsze – zdać sobie sprawę z tego, jak to jest, gdy twoje ciało przestaje być twoje, gdy twój świat rozpada się jak domek z kart, a psychika zostaje rozdarta na strzępy. Musimy połączyć się we wspólnym buncie i pasji, by zmienić sposób myślenia o gwałcie… Żyjemy na planecie, na której około miliard kobiet padło ofiarą gwałtu MILIARD KOBIET! 
14 lutego w Walentynki o 12 w południe tańczymy. W tym roku tematem OBR jest MOLESTOWANIE SEKSUALNE WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT. 
Molestowanie rzadko jest karane, te wszystkie chamskie zaczepki, dowcipy, obmacywania i podglądactwo, ta ohyda spotykająca już 12-letnie dziewczynki musi się skończyć.
Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do akcji – zapraszamy do kontaktu z BABĄ, baba@baba.org.pl, 69 4549232

 

You may also like